Nakamichi Shockwafe Ултра 9.2.4 Канал 1000W Dolby Atmos Soundbar со Двојна 10 Subwoofers (Безжичен) & 4 Задните Опкружувачки Ефекти Јазик. Уживајте Plug and Play Експлозивни Бас & Висок Крајот Кино Опкр?

Nakamichi Shockwafe Ултра 9.2.4 Канал 1000W Dolby Atmos Soundbar со Двојна 10 Subwoofers (Безжичен) & 4 Задните

Достапно за вашата нарачка
DEN 2282.40
Залиха:

На 52-копче за позадинско осветлување далечински им овозможува лесна контрола на изворите, DSP режими, индивидуални и канал соба големина оптимизација.Редефинирање на soundbar очекувања и опкружувачки изведбата со нашите ексклузивни СОНЦЕТО Технологија.Плик на вашето домашно кино со најмногу 9.Се чувствуваат roomshaking бас со индустријата е само Dual Безжична Subwoofers & 360° 9.Сите единици се продава од Август '19 може да се добијат Dolby Atmos опкружувачки преку ТВ e ARC кога стриминг со smart TV апликации како Netflix (Забелешка : не се сите Телевизори може излез Atmos.Поврзете до 6 уреди преку 1 HDMI ARC, 3 HDMI, 1 Оптички и 1 Коаксијален влезови.Секој од нив (поврзани со суб преку РКА жици) е изградена со tweeter дека репродуцира високи фреквенции со волшебна јасност, и во полн спектар возачот кој обезбедува опкружувачки ефекти со енергија и прецизност.ЧЕТИРИ 2-НАЧИН САРАУНД ЗВУЧНИЦИ (индустриски 1!).Ослободете целосна динамиката на вашиот аудио искуство со 110d B на соба-пополнување на звук.Нашите ДВОЈНА 10" БЕЗЖИЧНА SUBWOOFERS (индустриски 1!), новиот soundbar референтен стандард за бас, произведе земјата-тресење rumbles тоа се претвори вашата дневна соба во епицентарот на адреналин-пумпање акција.Победникот од најдобрите Dolby Atmos soundbar битка (хостиран од страна на Брајан Тонг, Екс-Cnet домаќин).4 канали на Dolby Atmos или DTS : X објект врз основа на мулти-димензионална аудио која тече низ, над и преку вас.Договорено меѓу експерти, ДВА subwoofers се мора за крајна дома театри.Звукот бар, го опкружува и subwoofers реплицираат совршен театар искуство, достигнувајќи кино-ниво количини нема нарушување.Овој plug and play решение е дизајниран да се донесе акустиката на високи перформанси кино во вашата дневна соба во околу 30 минути.Прикачете ги како dipoles за да ги растера прошири опкружувачки ефекти или одвои како 4 индивидуалните говорници (потпис подесување) да ја испорача нашите 360° опкружувачки звук.Кој 3 напредна аудио обработка мотори работи во хармонија за да се подобрат directionality, зголемување spaciousness и отклучување дополнителни детали на било кој аудио саундтракот.Се однесуваат на вашиот ТВ бренд аудио излез спецификации).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата