SaiDian 1Set Магла Светлина Switch Комплет Возење Светла Жици се Подигнат 12V 40A Blue On-Off Switch Рокер

SaiDian 1Set Магла Светлина Switch Комплет Возење Светла Жици се Подигнат 12V 40A Blue On-Off Switch Рокер

Достапно за вашата нарачка
DEN 383.28
Залиха:

Реле : 12 V 40 A.Осигурач : 30 A.Прекинувач За Светло Боја : Сина.Wattage : До 300 W.Вклучете Pin Број : 5. Висок карактеристика, стабилни перформанси.Се поедноставува процесот на инсталација на пуштање во различни опрема за сите автомобили.Овој објект е совршен додаток за off road возила и работни возила, и сите автомобили што може да се користи реле да моќ специфична опрема.Инсталација : (Само за референца) 1. поврзете го на црвено+ жица од осигурач да батеријата +; поврзете се на црна жица од одговорот на батеријата. 2. поврзете жица за светла бар од реле; (црвена/црна одговараат на жица на светлата бар) 3. поврзете на бели +/black - жица на префрлат на батеријата или на кое било место на вашиот автомобил систем за да се добие енергија за switch 4. вклучување на on/off копчето се префрлат на тест светлата бар Имајте на ум : Прирачник за мерење, со мала грешка.Ве молиме проверете големина во детали пред да купите.Вистински бои може малку да се разликуваат од сликите, како што тоа зависи од специфичните monitor settings и светлина од светлината.Ние високо го цениме сите клиенти мислења за подобрување на продажба, исто така, ако нешто ви се незадоволни, ве молиме контактирајте со нас за веројатно најдобро решение.Пакетот Вклучува : 1 Сет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата