SINGCALL Caregiver Пејџер Безжична СОС Повик Копчето медицинска Сестра Alert Системот за Помош на Копчето за Дом за Стари лица Пациентот Постарите Исклучен Личен Внимание Пе?

SINGCALL Caregiver Пејџер Безжична СОС Повик Копчето медицинска Сестра Alert Системот за Помош на Копчето за Дом

Достапно за вашата нарачка
DEN 887.76
Залиха:

Повеќе Музички Форми : безжичниот caregiver пејџер има 32 достапни на ѕвонење, 4 прилагодливи нивоата на јачината на звукот, и различни тонови може да се постави на различни пејџери.Појавување на Корисници : E57 СОС пејџер може да одговара на сите SINGCALL безжични корисници.Мемориска Функција : Кога безжичниот caregiver примачот на моќ, тонот останува ист со оној поставени за последен пат.Повеќе Апликација Сценарија : The caregiver пејџер може да се примени за да вила, клуб, рекреација центар, хотел, дома, во канцеларија, зграда, сала за состаноци и др.LED Светло Функција : Кога притиснете го E57 caregiver пејџер, примачот ќе beep once (еден бип и LED светло ќе блицот во секоја боја кружно.Безжична Caregiver Пејџери Систем има мали димензии и мала тежина.Повик копче со литиум батерија.Безжична Повик Копчето Систем е лесен за користење : plug примачот во електричниот штекер.E57 повик бел има IP55 водоотпорен функција.На алармирање копчето можат да работат меѓу -4°F до 122°F. Работната далечина на caregiver пејџер систем е за 500ft.На долг пренос на далечина помага на повик копче систем за да биде погодна за повеќе места : вила, клуб, рекреација центар, хотел, дома, во канцеларија, зграда, сала за состаноци и др.Копчето alert систем има 32 достапни на ѕвонење, и различни тонови може да се постави на различни пејџери.Безжичниот Повикувајќи Систем има 4 прилагодливи нивоата на јачината на звукот(30-120d B).Кога ќе притиснете на алармирање копчето за постари лица (E57), примачот ќе beep once (еден бип и LED светло ќе блицот во секоја боја кружно. 2 методи за носење E57 Стари лица Пациентот Аларм Предавателот Копчето : .Lanyard или двострано селотејп.Lanyard и лепила се вклучени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата