Sony FE 135mm Ф1.8 GM G Господар Full-Frame E-Планината Telephoto Леќа (SEL135F18GM) Пакет со Sandisk Екстремни ПРО SDXC 128GB UHS-1 Мемориска Картичка

Sony FE 135mm Ф1.8 GM G Господар Full-Frame E-Планината Telephoto Леќа (SEL135F18GM) Пакет со Sandisk Екстремни

Достапно за вашата нарачка
DEN 13559.04
Залиха:

SONY САД ОВЛАСТЕНИ - Вклучува Целосна SONY САД ГАРАНЦИЈА.Sony FE 135mm Ф1.8 GM G Господар Full-frame E-планината Telephoto Премиер Леќа.Четири XD Линеарни Мотори за брзо тивко, прецизни БОЛЕСТ.ВО КУТИЈА : Леќа Худ - Леќа Пред Капа - Леќи на Задните Капа - Леќа Случај.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Sony FE 135mm Ф1.8 GM G Господар Full-frame E-планината Telephoto Премиер Леќа - Sandisk Екстремни ПРО SDXC 128 GB UHS-1 Мемориската Картичка.Ф1.8 135 mm премиерот со врвен резолуција, bokeh, и AFThis 135mm full-frame Ф1.8 објектив обезбедува екстремно тесен длабочина на полето и го одзема здивот G Господар bokeh.Во неа работат на новата држава-of-the-art оптички дизајн која се одржува високо агол до агол резолуција во текот на фокус опсег, дури и во Ф1.8 максимална бленда, со користење на XA, Супер ЕД и ЕД стакло елементи заедно со четири XD линеарна фокус мотори за да се вози за две фокус групи за брзо, тивко и прецизни автофокус.Новиот објектив комбинира брза автофокус (AF) стекнување со лесни, преносливи дизајн и различни професионални функции, што го прави хармоничен, висока-перформанси алатка за професионален портрет фотографи, свадба фотографи, спортски фотографи и широк спектар на слики ентузијасти.Определување : • 135mm w/ Ф1.8 max отворот одржува изложеноста и длабочина на полето• G Господар дизајн за извонредна острина и здивот bokeh• XA, Супер ЕД и ЕД елементи се постигне раб до раб висока резолуција• 11-сечилото кружен отвор придонесува да се прекрасни bokeh• Четири XD (екстремни динамичен) линеарни мотори : брзо, тивко, прецизен фокус• XA (Екстремни aspherical) елемент за висок.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата