RIDGID 32930 Модел 20 Завртка Feed Цевки Машина, 5/8 инчи да 2-1/8-инчен Цевка Машина

RIDGID 32930 Модел 20 Завртка Feed Цевки Машина, 5/8 инчи да 2-1/8-инчен Цевка Машина

Достапно за вашата нарачка
DEN 1832.64
Залиха:

Прави чисти, плоштад намалувања на бакар, месинг, алуминиум и тенки-ѕидот челик.Големи, ергономски X-CEL knob обезбедува цврст стисок така може да се намали цевки брзо и лесно.Карактеристики удобен пати-далеку reamer да се чисти и да се обезбеди подобра врска.Цевки машина има 5/8 инчи да 2-1/8-инчен (16 мм до 54 mm) сечење капацитет.RIDGID ги покрива своите производи со доживотна гаранција од дефекти во материјалот или изработката, за животот на алатката.Опис на производот Нуди извонредна флексибилност, на ЦВРСТИ 32930 Завртка Feed Цевки Машина лесно да се прави чистење, плоштад намалувања на бакар, месинг, алуминиум и тенки-ѕидот челик.Дизајниран за леснотијата на користење, метал цевка машина карактеристики голем, ергономски X-CEL knob која обезбедува цврст стисок така може да се намали цевки, брзо и лесно, и таа е корисна пати-далеку reamer.Ова цевки и канал машина има 5/8 инчи да 2-1/8-инчен сечење капацитет.RIDGID ги покрива своите производи со доживотна гаранција од дефекти во материјалот или изработката, за животот на алатката.Од 1923 година, RIDGID остана симбол на сигурност на посветени професионалци од експерт занаети.Секоја алатка која го носи RIDGID бренд е конструиран за да истите високи стандарди на квалитет, сила и издржливост, како што беше дека првиот тешки-должност цевка клуч повеќе од 80 години.Од Производителот уште Од 1923 Година, Ridgid остана симбол на сигурност на посветени професионалци од експерт занаети.Секоја алатка која го носи Ridgid бренд е конструиран за да истите високи стандарди на квалитет, сила и издржливост, како што беше дека првиот тешки-должност цевка клуч повеќе од 80 години.Ridgid ги покрива своите производи со доживотна гаранција од дефекти во материјалот или изработката, за животот на алатката.На Ridgid 32930 цевки и канал машина го прави чисти, квадратни парчиња лесно на бакар, месинг, алуминиум и тенок ѕид канал.Тој сега вклучува X-CEL knob за побрзо сечење.Исто така, тоа доаѓа со пригоден forld-далеку reamer.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата