Wüsthof Гастрономски Нож Блок Во Собата, 10-Парче, Acacia (1095071002)

Wüsthof Гастрономски Нож Блок Во Собата, 10-Парче, Acacia (1095071002)

Достапно за вашата нарачка
DEN 8640.00
Залиха:

WÜSTHOF ГАСТРОНОМСКИ СЕРИЈА – 10 Парче Нож во Собата со тројно riveted синтетички полипропилен рачки кои се спротивстави на исчезнува, промена на бојата, топлина и влијание.Се наоѓа во Западна Германија во близина на брегот на Wupper Реката, Solingen е дом на господар blacksmiths за над 2,000 години.Единствена, постојано висока и релијабилни квалитет.WÜSTHOF е прибор за јадење носи Solingen име, со назнака дека се резервирани за производи кои ги исполнуваат најстрогите стандарди за квалитет.WÜSTHOF продолжува да се јавите на живописен град на Solingen својот дом, и со гордост го означува секој ножот како "Направени во Solingen.ОСТАР ЖИЛЕТ – Висока Јаглерод Нерѓосувачки Челични Ножеви, токму со намалување на најновата држава на уметноста технологија за неверојатна острина и лесно одржување.WÜSTHOF НОЖ SET – Вклучува 2 3/4" Средување на Нож, 2 3/4" Paring Нож, 3" Копје Точка Paring Нож, 4 1/2" Алатка Нож, 5" Serrated Комунални Нож, 5" Засилувач, 6" се Готви е Нож, 9" Усовршувајќи Челик, Дојде Покрај Кујната Shears и 15-Слот Блок.ИЗДРЖЛИВИ – WÜSTHOF Прибор за јадење е направена за да се спротивстави на корозија и dulling.Исклучително високи почетни своите перформанси.Токму ласерски-намалување на печат ножеви нудат врвен квалитет и вредност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата