Ongmies 4Colors 4Pcs Позлата Метален Огледало лак Поставите Помине Лак Магија Полу-Огледало Ефект 32ml не-peelable и пренослив (Сајбер Сина)

Ongmies 4Colors 4Pcs Позлата Метален Огледало лак Поставите Помине Лак Магија Полу-Огледало Ефект 32ml не-peelable

Достапно за вашата нарачка
DEN 366.00
Залиха:

Погоден за природните нокти, лажни нокти, на доградба на акрилни нокти, ноктите совети, итн.Овој лак е долготраен, со нокти, се повеќе издржливи.Воопшто не треба УВ помине светилка светлина, па тоа е лесно да се отстрани .Долготрајна боја на развој и не е лесно да се биде изгребани off.Вие не треба да се биде професионален во manicuring,тоа е лесно да се примени, има одлична боја рендерирање и погоден за секого.Исто така, тоа е брзо сушење, 2 слоеви на лак може да биде потполно сува во помалку од 5 минути, заштеда на нокти време.Како да го користите : 1. Полски ноктите површината; 2, ноктите база на масло, за да бидат целосно суви; 3, се тресат енергично пред употреба, се применува метален лак, за да бидат целосно суви; 4, ќе се применуваат лак лак, совршен метал огледало ефект ќе излезе.Совет : Користете го овој метален лак сам, не се користи со огледало полски, огледало ефект не може да добие 100% хром огледало во прав ефект на огледало.По-продажбата на услугата:Во исто време, ние сме посветени на обезбедување на клиенти со најдобра услуга по продажбата.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Спецификации : Тип : Металик Стакло лак Поставите 4 боја поставите Боја : Злато, Сребро, Шампањ,се Зголеми Gold Net содржина : 4 x 8ml / per може да,вкупно 32ml Бруто тежина : 120g/0.27 Ib Пакување големина : 10.5x2.6x8cm/4.14x1.02x3.15in .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата