Banyan Растенија Guduchi Матични Прав - USDA Органски, 1 Фунта - Подмладителен Билка за Варење, Тен, и Виталност*

Banyan Растенија Guduchi Матични Прав - USDA Органски, 1 Фунта - Подмладителен Билка за Варење, Тен, и Виталност*

Достапно за вашата нарачка
DEN 863.76
Залиха:

Земјата од произлегува од guduchi растенијата, исто така познат како "giloy," "amrita," "божествен нектар," и "срце облик moonseed," овој хербален прав поддржува имунолошкиот систем, како и со придобивките на црниот дроб, бубрезите, зглобовите, и крв.*.Нејзините греење квалитет помага да се пробие до стагнација и природни токсини во телото, промовирање на здрави елиминација, варење и јасна, сончева тен.Нејзината флексибилност како билка го прави одличен прилог на многу Ајурведа формули и churnas.*.Зајакнување и подмладителен, guduchi смирува умот, е неподносливо да се зглобовите и ткива, промовира здрав нервен систем, поддржува здрав репродукција, и е кажано да даруваат удобност и долговечноста на оние кои им е потребно тоа.*.Banyan Растенија е посветена на производство на највисок квалитет на Ајурведа производи со користење на USDA сертифицирани органски билки кои се одржливо извори и прилично со кои се тргува.Сите наши производи се 3rd партија тестирани за да се обезбеди квалитетот на производот и безбедноста.Здрава Гаранција : Ако поради некоја причина не сте задоволни со еден од нашите производи, ние со задоволство ќе ги прифати враќа за целосна производ наплата.Rejuvenative за Vata & Pitta здравјето промовирање на овластувањата на guduchi (Tinospora cordifolia) беа толку почитуван од страна на авторите на античките Ајурведа текстови во кои што тоа се нарекува "Amrita" или "Божествен Нектар." Моќен nutritive тоник, guduchi е еден од најдобрите билки за балансирање на vata и pitta.Таа има необична карактеристика да биде греење, додека истовремено отстранување на вишокот pitta од телото.Оваа топлина изгореници акумулирано природни токсини прочистувачките на црниот дроб, бубрезите, зглобовите, и крв.Тоа исто така помага за смирување на кожата и промовира чист, здрав тен.Како rejuvenative, guduchi зајакнува ткива, bolsters имунитет, и промовира виталност додека смирување на умот и поддршка на правилно функционирање на нервниот систем.Тоа е, исто така, традиционално се користи за да се промовира долговечноста и за поддршка на здрава репродукција.*.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата