KEMEISI Kolinsky на доградба на Акрилни Нокти Четки со Течни Сјајот Рачка - За Професионални Акрилни Прав Течни Нокти Педикир (#10)

KEMEISI Kolinsky на доградба на Акрилни Нокти Четки со Течни Сјајот Рачка - За Професионални Акрилни Прав Течни

Достапно за вашата нарачка
DEN 119.76
Залиха:

★〓★ KEMEISI Нова Четка со СРЕБРЕН Сјај Акрилик се Справи.Око-фаќање сјајна блеска со Течност во внатрешноста на акрилик рачка, тече како што се движите, вашата рака.Додавање на некои забава и радости за време на вашиот помине процес на дизајн. ★〓★ Нашите Четка е направен од Kolinsky Sable Коса се надалеку познати се најдобрите достапни, нудејќи спектакуларни вештачки нокти-обликување резултати.кои се совршени за четки за професионални нокти-sculpting.Помеки и подобра апсорпција со Гел или во прав, Изградба да Трае Подолго и Нема да се Распадне. ★〓★ Лесни Овална Посочи Четка со Сребро Ferrule.Одлична Коса Совет и Голема Еластичност, лесно да се создаде гел и акрил помине дизајн.Идеален за УВ Нокти, Гел и француски Ноктите, Цртање 3 D модели, 3Д цветови, plaid и фини линии. ★〓★ Ова Акрилик четка може да се користи за секое Ниво, совршен за професионални помине techs или почетник DIY.Дизајниран за боја, форма, скулптури и да се поттикнат на акрилик во дизајни сакате.Погоден за сите професионални салон употреба или дома секојдневно DIY дизајн.Лесно да сликам и мазна контрола во рака. ★〓★ Секогаш чисти темелно по секоја употреба со четка за чистење или акрил течни "НЕ КОРИСТИТЕ ACETONE" како acetone ќе го отстрани сјај од четка наежвам и направи акрилик вулгарен или start-up остатоци.Не се исуши со удар фен, клима Сува на рамна површина само. ★〓★ СПЕЦИФИКАЦИИ Коса : Kolinsky Sable Hair Handle : Течни Сребрен Сјај Handle Ferrule : Бакар (сребрена боја)Пакување : PC tube Size : #8, #10, #12, #14 New KEMEISI четки со шарени блеска акрилик рачки се направени од kolinsky sable коса.Уникатен Око-Фаќање на Дизајн – Блеска плови во внатрешноста на течни како што се движат на справи.Големина : #8, #10, #12 и #14 да се избере.Сјајна, Шарени и полн со радост, кога дизајнирање на вашиот помине уметност.Четка обезбедени со сребро ferrule.Висок квалитет на Четка косата се доволно силни за да им помогнам и обликот на акрилик но, еластична и мека да се даде завршувањето допира.Четка има казна точка или остар раб за да се спречи поделбата.Четка за грижа и совети со правилна нега и чистење, може да се обезбеди вашите четки имаат подолг живот.Може да се користи за да се наслика, притисни, форма и скулптури на акрилик во форма сакате.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата