Свинче Боја Не-токсични Девојки лак - Безбедно, Хемиски Слободни Ниска Мирис за Деца, Shimmy Shimmy ПОП

Свинче Боја Не-токсични Девојки лак - Безбедно, Хемиски Слободни Ниска Мирис за Деца, Shimmy Shimmy ПОП

Достапно за вашата нарачка
DEN 263.76
Залиха:

НЕ-ТОКСИЧНИ на база на ВОДА ФОРМУЛА – без Груби Хемикалии & еко-пријателски. 5 Бесплатно, 7 Слободни, Вегетаријанска храна & животните произведени без суровост, Сите Слободни.БЕЗ Формалдехид, НЕ Toluene, НЕ Di Butyl Phthalate (DBP), БЕЗ Формалдехид смола, НЕ Bisphenol A, НЕМА етил ацетат и acetone или Camphor.МИРИС – Природни состојки се направи Свинче Боја лак речиси без мирис во споредба со растворувач-базирани алтернативи.ДЕТЕ-ПРИЈАТЕЛСКИ, БЕЗБЕДНИ ЗА БРЕМЕНОСТ – Направени во САД, може да бидат сигурни дека оваа вода-базирани полски е безбедно за бремени & старечки мајки, за употреба на бебињата, години и малите деца.ПОЛНА ГОЛЕМИНА ШИШИЊА – Во .5oz (15ml), секое шише е еднакво по големина на традиционалните лак шишиња има насекаде.Многу не-токсични алтернативи се половина на големината.ТЕШКО, ИЗДРЖЛИВ ЗАВРШИ – За најдобри резултати, користете го нашиот Basecoat/Sealer и Topcoat (се продава одделно).Користете удар фен за секој слој да се помогне да се обезбеди почеток и чип отпорни резултати.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата