Panasonic DMP-BDT220 Интегрирани Wi-Fi 3D Blu-ray DVD Плеер

Panasonic DMP-BDT220 Интегрирани Wi-Fi 3D Blu-ray DVD Плеер

Достапно за вашата нарачка
DEN 1199.76
Залиха:

2 D 3 D Конверзија за VIERA Поврзување (и Вграден Wi Fi).Играчи, исто така компатибилен со NTFS формат HDD.Personalization To го персонализирате домашно кино искуство, новата multi-user режим на BDT-220 ви овозможува да се регистрирате четири корисници и секој може да снима индивидуални омилени прилагодувања.Можете да одберете некоја лична икона од 16 пре-инсталиран слики, или слики од надворешен извор.*Uni Phier Чип Processor This Full HD 3 D Blu-ray Диск плеер карактеристики Uni Phier единствен чип процесирање на сигналот кој се елиминира непотребните жици, што резултира во намалување на шум на сликата и звучен сигнал на апсолутен минимум.Повикувачите може да снима пораки на SD-Картичка (min.Напојување AC 120 Volt, 60 Херц, 1 Година Гаранција.Со 2012 модели, вие имате пристап до широк спектар на Интернет содржини од удобноста на вашата дневна соба.Екран тип (рамен или круг) и рамка боја се лесно избор.Збогатете го вашето Blu-ray Искуство со Популарни Apps Enjoy сајтови како Skype, Netflix, Инстант Видео, You Tube, huluplus, Cinema Now, Vudu, Пандора, Facebook, Twitter, My space, и Flixster.Врска до 24p способен ТВ преку HDMI способен ви овозможува да уживате во широк спектар на содржини со целосна cinematic квалитет на слика.Енергија Ѕвезда Qualified Panasonic е секогаш работи на тоа да се подобри неговата технологија, дизајн, како и посветеност на животната средина.Оваа функција бара ТВ што поддржува 24p репродукција.На BDT-220 е Full HD 3 D Blu-ray Диск плеер дека карактеристики прошири VIERA Поврзување функционалност, FLAC (Слободен Lossless Аудио Кодек) компатибилност, и супериорен звук слика и квалитет.Паметен Телефон Далечински Управувач.Научат повеќе за светот на Smart VIERA и VIERA Поврзување тука.Излезни Терминали HDMI, Видео, Оптички, Аналоген Излез " 2ch и LAN, 1x Композитен Видео, 1x 2 Аудио Канал (РКА).VIERA Link обезбедува поврзаност со други VIERA Link компатибилни производи и NAS компатибилност.Рекорд оригинална порака и да ги поставите како вашата телефонска говорна порака.Конекција : Аналогни : 1x Композитен Видео 1x 2-канален Аудио (РКА), Дигитални : 1x HDMI 1x Дигитален Оптички Аудио, Други : 1x 2x Ethernet USBWhat е Во Кутија : Panasonic DMP-BDT220 Blu-ray Диск Плеер, Далечински Управувач, 1 Година Гаранција 2012 Panasonic VIERA Blu-ray Диск Плеер Споредба Табелата во Серија DMP-BBT01 DMP-BDT500 DMP-BDT320 DMP-BDT220 DMP-BD87 DMP-BD77 Wi-Fi Способност Вграден Wi-Fi Built-in Wi-Fi Built-in Wi-Fi Built-in Wi-Fi Built-in Wi-Fi, Wi-Fi Подготвени Dolby True DTS HD Master Аудио Суштинско значење DLNA Способност (преку LAN) FLAC Компатибилност Надворешни HDD Репродукција Multi-User Режим Брзо Подигнување & Вчитување Ултра Ултра Енергија Ѕвезда Квалификувани Full HD Репродукцијата 3 D HD 3 D HD 3 D HD 3 D HD 2 D-3 D Конверзија Adapative Chroma Обработка 24p Излез за VOD паметен Телефон Функција Способност VIERA Поврзување VIERA Link Skype за Комуникација* SD Слот за Мемориска Картичка Touch Pad Далечински Управувач Слот-во Возење се Постават-од Слободен Дизајн на Паметни Еко Сензорот Аналогни Аудио 7.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата