KESOTO Професионални 300A Заварување Земјата Менгеме - Земјата се Стега за Кабел Држач Тешки за Заварување и Сечење

KESOTO Професионални 300A Заварување Земјата Менгеме - Земјата се Стега за Кабел Држач Тешки за Заварување и Сечење

Достапно за вашата нарачка
DEN 575.76
Залиха:

Макс Вилица Отворање : 1.53 Инчи / 3.9 cm.C-Менгеме со голема површина карактеристики бакар дизајн да се спротивстави на заварување ломотене и е совршена за заварување поставување на задолженија, како и.Тешки : 600 A Оценка C-стил земјата менгеме е премиум квалитет за тешки.Може да се применат за да се држиме за заварување, потопен заварување, гас метал за заварување и гас волфрам заварување.Чист Бакар Дизајн : Ова се стега е направен од вкупно чист бакар, понуди одлична стегање и подобро електрична спроводливост.Опис : - Чист Бакар Дизајн : Ова се стега е направен од вкупно чист бакар, понуди одлична стегање и подобро електрична спроводливост. - Може да се применува да се држиме за заварување, потопен заварување, гас метал за заварување и гас волфрам заварување. - Тешки : 600 A Оценка C-стил земјата менгеме е премиум квалитет за тешки . - C-Менгеме со голема површина карактеристики бакар дизајн да се спротивстави на заварување ломотене и е совршена за заварување поставување на задолженија, како и. - Max Вилица Отворање : 1.53 Инчи / 3.9 cm.Спецификација : - Материјал : месинг - Максимална ефективна проред 39mm - Сад спроводливост вредност 300 APackage Вклучува : 1 парче G земјата заварување земјата се стега.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата