Вистински Bondtech BMG-X2 Екструдер (ЛОК-BMGX2-1)

Вистински Bondtech BMG-X2 Екструдер (ЛОК-BMGX2-1)

Достапно за вашата нарачка
DEN 3448.56
Залиха:

На Bondtech BMG-X2 е најдобриот и најлесниот вршење екструдер на пазарот што се комбинација од мала тежина со двојно висока хранење капацитет.За постари тип на Химера/Cyclops со c-c на 18.00 mm.Домување делови се професионално SLS печатени во најлон за максимална сила и прецизност.Нашата стандардна монтажа заградата во CNC машински алуминиумски може да се користи за да се качи на екструдер како на фотографии или едноставен 3d испечатени заграда може да се користи.Можете да го преземете cad или stl-датотеката на екструдер што ти дава димензии ви треба, со цел да дизајн вашиот сопствен монтажа заградата.На екструдер е донесено без месеци, ако ви треба АЛУ месеци ве молиме запомнете да ги додадете користејќи производот линкот подолу.Кратко парче од 4/2 mm PTFE цевка се користи за водење на филамент во hotend, должината на овој PTFE цевката треба да биде 38.0 мм (не дојде со екструдер) Грејач, thermistor, навивачите и E3 D V6 топла крајот не е вклучена во овој производ.На Bondtech BMG-X2 е врз основа на нашата докажана BMG дизајн, кој користи внатрешен gearing сооднос од 3 : 1, заедно со прецизност цпу-машински појачани челик и се обложени вози запчаниците за да ви даде компактен центар за сите ваши мулти истиснување апликации.Дали ви е потребна висока резолуција на печатење со мал млазници или висок проток отпечатоци со голема млазници оптимизиран gearing сооднос во комбинација со нашата водечка индустрија на диск брзини обезбедува сигурен туркање моќ и молња брзо retractions во лесен и компактен двојна истиснување пакет.Нашата стандардна монтажа заградата во CNC машински алуминиумски може да се користи за да се качи на екструдер како на фотографии или едноставен 3d испечатени заграда може да се користи.Можете да го преземете cad или stl-датотеката на екструдер што ти дава димензии ви треба, со цел да дизајн вашиот сопствен монтажа заградата.На екструдер е донесено без месеци, ако ви треба АЛУ месеци ве молиме запомнете да ги додадете користејќи производот линкот погоре (може да се стави).Кратко парче од 4/2 mm PTFE цевка се користи за водење на филамент во hotend, должината на овој PTFE цевката треба да биде 38.0 мм (не дојде со екструдер).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата