Morse WSAB750812 дупчалка со спирална бургија Вежба Малку со 13/16-Инчен Дијаметар и 7-1/2 Инчи Долго

Morse WSAB750812 дупчалка со спирална бургија Вежба Малку со 13/16-Инчен Дијаметар и 7-1/2 Инчи Долго

Достапно за вашата нарачка
DEN 564.72
Залиха:

Авто-feed завртка точка за напор досадно.Двојно flute дизајн за брзо чип отстранување и помалку за чистење на малку.Resharpendable работ овозможува брз допрете прозорци за да се задржи на работ и животот на малку. 7/16-Инчен брзи промени месо тело овозможува, за употреба со брза промена на чак.За употреба на дрво и ноктите-вградени дрво.На М. К. Morse премиум линија на двојно fluted дупчалка со спирална бургија битови, обезбедува одлична длабоко здодевни опција во дрво и ноктите-вградени дрво апликации.Сите Morse дупчалка со спирална бургија битови имаат само-feed завртка точка за напор здодевен, во прилог на двојно-flute дизајн за брзо отстранување на чипови.Прецизност земјата, термички обработени и зацврстен сечење на рабови одат преку правото ноктите и се resharpenable.На дупчалка со спирална бургија битови имаат 7/16" хексадецимален месо тело дизајнирани за употреба со MQC38 брзи промени чак adaptors и стандард chucks.WSAB750812 13/16-инчен дијаметар X 7-1/2 инчи долго дупчалка со спирална бургија вежба малку.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата