uxcell Внатрешно Подножјето на Возилото Притисни Копче за Префрлување, Круг Светилка Нога Контрола ON/Off Latching Footswitch со 1.8 M Жица Plug Бела

uxcell Внатрешно Подножјето на Возилото Притисни Копче за Префрлување, Круг Светилка Нога Контрола ON/Off Latching

Достапно за вашата нарачка
DEN 383.76
Залиха:

[Спецификација] : НИ Plug Напон : AC125-250 V ;Целосно Големина : 70mm x 28mm / 2.76" x 1.10" (D*H);. [Функција] : Должина на Кабел : 1.8 м /6ft;може да биде управувана од страна на нога или рака. [] : Прекинувачот е направен од добар квалитет пролет да ви трае цел живот. [Дизајн] : Двоен скок еден фрла конекција, лесно да се инсталира.Лизгајте го копчето за вклучување/исклучување. [Широко Use Id] : Погоден l за управување на електрични светилки, фан или мали апаратот како што се маса светилка, кат светилка прекинувач, отворање и затворање.Уморни за да се допре до под абажур за да се префрлите на вашиот омилен ламба?Планината во-линија вклучите кабелот!Опис : -Ова внатрешно прекинувачот е дизајниран да го замени стариот скршени вклучите или додадете прекинувачот за светло или апаратот дека не се еден пред.-Направи вртење светилки и исклучување на пригоден оддалеченост од вашето столица или на кревет со инсталирање во-линија кабелот switch.-Двоен скок еден фрла прекинувач, Suitablel за контролирање 1 коло.-Во внатрешноста на оваа опција има месинг контакти.-Популарни се користи во почетниот осветлување.Suitablel за управување на електрични светилки, фан или мали апаратот како што се на маса и подни ламби.Како да се Инсталира Во Линија Switch?-Пресече папочната каде што сакате да ја префрлите.-Намалување покрај линија и вметнете го кабелот во жица канал на прекинувачот дното.-Притиснете на прекинувачот половини заедно и ги заостри switch завртка.Спецификација : Материјали : Најлон, Brass Color : White Wire Должина : 1.8 М/6 Ft Size : 70mm x 28mm / 2.76" x 1.10" (D*H)НИ Plug Напон : AC125-250 VSwitching Оценка Моќ (Макс.) : AC 250 V 2 A.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата