Електроника-Салон Arduino Завртка Терминал Блок Збег Модул, за Arduino УНО Р3.

Електроника-Салон Arduino Завртка Терминал Блок Збег Модул, за Arduino УНО Р3.

Достапно за вашата нарачка
DEN 503.76
Залиха:

Терминал Блок Збег Модул - за Arduino УНО Р3. објектот е лемење и насобраните.Терминал блок теренот 3.5 mm/0.138", жица големина опсег 26 AWG да 16 AWG, ленти должина од 5мм, завртка М2 челик, pin-header и кафез бакар.Стандард IDC40 теренот 0.1" header, можете да го користите 40pin FRC(рамен лента кабел) конектор кабел поврзете сите Arduino Уно пиновите да периферна опрема.Со моќ LED укажува.црвено копчето за ресетирање на страна.со ICSP адаптер за поврзување насловот.FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви.ЗАБЕЛЕШКА : точка не се вклучуваат Arduino Уно модул.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата